Modyfikacje w samochodzie a wysokość składki ubezpieczenia OC i AC

Współczesna technologia umożliwia wprowadzenie bezpiecznych modyfikacji w samochodzie. Po to, aby mieć jeszcze większe możliwości. Czy tego typu działania będą miały wpływ na wysokość składki ubezpieczenia OC i AC? Warto się upewnić, aby potem nie przeżyć niemiłego zaskoczenia.

Czy potrzebne są mi modyfikacje?

W pierwszej kolejności należy zapytać się samodzielnie o to, czy większa moc w samochodzie jest potrzebna. Tak naprawdę jest to kwestia indywidualna. Inni nie odczuwają żadnej satysfakcji z tego, że ich auto będzie mogło wyciągnąć więcej i szybciej na przysłowiową “setkę”. Dla innych jest to sprawa priorytetowa. Robią oni wszystko, aby moc ich Audi, BMW, Mercedesa, Golfa, czy też jakiegokolwiek innego samochodu, była jeszcze większa. Jeżeli takie są ich chęci – dlaczego nie? Przy czym należy zdawać sobie sprawę z tego, że tego typu działania są kosztowne – w szczególności, jeżeli chodzi o wykonanie pracy przez specjalistów.

Składka na ubezpieczenie

Czy wprowadzenie modyfikacji, podkręcenie mocy samochodu wpływa na składkę OC/AC? Wszystko tak naprawdę zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeżeli dopiero jesteśmy przed wykonaniem tego, można od razu skontaktować się z ubezpieczycielem, aby poznać jego stanowisko odnośnie tej tematyki. W przypadku kiedy wszystko zostało już wykonane, od razu należy poinformować o fakcie dokonanym towarzystwo ubezpieczeniowe. Część z nich nie wprowadza żadnych zmian w polisie, ale są takie towarzystwa, które z tego powodu są w stanie podnieść składkę na polisę samochodową. 

 

 

 

Zobacz rownież:

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera

Kary za brak OC w 2022 r

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

Ubezpieczenie taxi

Może Ci się również spodoba