Ubezpieczenie komunikacyjne dla Mercedesów

Mercedesy to pojazdy, które są często spotykane na naszych drogach. Chociaż wiele osób rezygnuje z ich zakupu ostatecznie, ponieważ cena za ubezpieczenie komunikacyjne dla tego typu pojazdów, wcale nie jest taka niska.

Mercedes vs. inne marki

Tak, tak jak kiedyś była to droga marka, tak również jest teraz. Może dla niektórych osób nie lada pociechą będzie fakt, że cena za ubezpieczenie Mercedesa spadła średnio o ok. 100 zł. Tylko że inne marki, jakich nie brakuje na polskich drogach, są jednak nieco tańsze. O ile średnia składka na OC za Mercedesa wynosi ok. 800-850 zł, o tyle np. za Dacię wystarczy zapłacić…jedyne 550 zł. Są to średnie ceny sumaryczne, ponieważ na ostateczną cenę ma wpływ wiele różnych czynników. W przypadku ubezpieczenia na Forda, cena może wynieść 740 zł. Kia to koszt 640 zł. Aczkolwiek, są też droższe marki od Mercedesa. Przykładem może tu być Lamborghini, którego średnia cena za OC wynosi 1400 zł.

Sposoby na obniżenie ceny za Mercedesa

Czy można obniżyć cenę za OC? Oczywiście, że tak. Chociaż trzeba będzie wykazać się nie lada cierpliwością i umiejętnością jazdy. Jednym ze sposobów na obniżenie ceny, jest bezszkodowa jazda. Po kilku latach towarzystwa ubezpieczeniowe są w stanie przyznać swoim klientom spore zniżki. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że można je w bardzo łatwy sposób stracić. Na ostateczną cenę może mieć także doświadczenie za kierownicą samochodu, jak również miejsce, gdzie pojazd finalnie będzie rejestrowany. Im mniejsza miejscowość, tym cena będzie korzystniejsza. 

 

 

Pozostałe wpisy:

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie

Może Ci się również spodoba