Sprzęt osobisty w samochodzie

Czy AC obejmuje sprzęty, jakie znaleźć można w pojazdach mechanicznych? Teoretycznie – nie. Praktycznie – to wszystko zależne jest od tego, z jaką dokładnie polisą ma się do czynienia. Jest to temat z którym powinien zapoznać się każdy właściciel samochodu, czy też innego pojazdu.

Ochrona dla samochodu

Autocasco to polisa, która z zasady chroni pojazd i zapewnia wypłatę odszkodowania, w razie wystąpienia różnorakich sytuacji, np. podczas wsiadania do samochodu, czy też podczas jazdy. Tylko że na ogół ubezpieczyciel nie ma na myśli tego, co znajduje się wewnątrz, np. laptopa pozostawionego w bagażniku, czy też radia, tabletu, itd. Sprzętów może być wiele. Niektóre wchodzą w skład samego pojazdu. W OWU może jednak nie być o nich ani słowa. Może więc warto od razu poznać zakres ochrony dla swojego samochodu, aby nie zostać zaskoczonym w najmniej spodziewanym momencie?

Bagaż w samochodzie

Są też takie towarzystwa ubezpieczeniowe, które z góry uwzględniają bagaż znajdujący się w samochodzie. Uwaga! Pod pojęciem “bagaż” kryją się wyszczególnione przedmioty. Najczęściej na takiej liście znajduje się:

  • fotelik dziecięcy,
  • podstawka dla dziecka,
  • wózek dla dziecka,
  • chodzik dla osoby niepełnosprawnej,
  • sprzęt rehabilitacyjny.

Czy na liście bagażowej znaleźć można sprzęt elektroniczny? To wszystko zależne jest od towarzystwa ubezpieczeniowego. Najczęściej jednak można spotkać się z czymś takim, że na tego typu urządzenia należy wykupić dodatkową, nieco droższą polisę. Jej obecność jest wskazana, jeżeli ktoś ma w zwyczaju często podróżować z takimi rzeczami. 

 

 

Zobacz inne:

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Może Ci się również spodoba