Zagrożenia atmosferyczne a polisa na samochód

Powalone drzewo na aucie? Takie sceny po przejściu silnej wichury są czymś normalnym. Nie można tego nikomu życzyć, ale takie sytuacje zdarzają się naprawdę w naszym kraju. Ogromne straty finansowe murowane. Chyba, że ktoś posiada naprawdę solidne ubezpieczenie AC.

Dokładne zapisy w umowie

Tylko solidne Autocasco jest w stanie zapewnić ochronę przed zagrożeniami atmosferycznymi, jakie występują w naszym kraju. Uwaga! Jeżeli tego typu sprawy nie są dokładnie opisane w OWU, to towarzystwo ubezpieczeniowe może chcieć uniknąć wypłaty odszkodowania lub też zaniżyć należną kwotę.Tak, niestety takie są realia, ale są takie ubezpieczalnie, które na względzie mają swój interes, swoje pieniądze, a nie swoich klientów. Reklama jest dźwignią handlu, ale nie zawsze to, co jest w niej powiedziane, jest prawdą. Jeżeli tylko będzie to możliwe, ubezpieczyciel będzie chciał uniknąć wypłaty odszkodowania, ciesząc się z pieniędzy, jakie zostały przy firmie. Na takie postępowanie nie można pozwolić.

Dobra polisa AC

Podczas podpisywania umowy na Autocasco zawsze należy zapytać o zabezpieczenie na wypadek takich zagrożeń ze strony natury. Uwaga! Należy również poznać wyłączenia, jakie zawsze można znaleźć w umowie. Tych nie brakuje, a to one mogą być często czynnikiem decydującym o tym, czy ktoś otrzyma odszkodowanie, czy też nie. W wielu wypadkach tak jest, że są tam opisane sytuacje, kiedy to ochrona nie będzie obowiązywać. Jeżeli ktoś chce otrzymać spodziewane pieniądze, to musi takich sytuacji zawsze unikać. 

 

 

Zobacz także pozostałe wpisy:

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Może Ci się również spodoba