Oświadczenie do towarzystwa ubezpieczeniowego

1

Na miejscu wypadku drogowego powinno zostać sporządzone oświadczenie przez uczestników tego wydarzenia. Jest to konieczne, ponieważ na tej podstawie zostanie wypłacone odszkodowanie uczestnikom wypadku drogowego przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli uczestnicy chcą, aby ich wniosek o wypłatę odszkodowania został szybko rozpatrzony, należy uniknąć pewnych błędów. Po pierwsze – każdy opis zdarzenia powinien zawierać dokładne informacje odnośnie tego, gdzie i kiedy wypadek się odbył. Nie tylko chodzi tu o podanie dnia, ale również godziny, kiedy doszło do wypadku. Należy również uwzględnić dokładną ulicę z przybliżonymi numerami (jeżeli tylko się da), które znajdują się w pobliżu. Im więcej takich szczegółowych informacji, tym lepiej. Uczestnik musi również uwzględnić okoliczności wypadku. Ubezpieczalnie doceniają osoby, które chcą podać jak największą ilość szczegółów.

Czego należy unikać?

Odszkodowanie z tytułu OC/AC zostanie wypłacone, jeżeli zostanie podany dokładny opis zdarzenia. Zbyt ogólnikowe informacje mogą sprawić, że wniosek zostanie odrzucony lub też ubezpieczalnia będzie prosiła o dosłanie dodatkowych dokumentów. Należy podać dlaczego doszło do kolizji (np. śliska nawierzchnia, wymuszenie pierwszeństwa, awaria techniczna, itd.). Nie można również pomijać takiej informacji, jak sprawca wypadku. Kto nim jest? Może nie brzmi to ciekawie, ale wina musi zostać bezpośrednio przypisana danej osobie. Takich błędów należy unikać podczas sporządzania wniosku do ubezpieczalni. 

 

 

Podobne wpisy:

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej

Ile kosztuje autocasco

Może Ci się również spodoba