O czym należy pamiętać podczas ubezpieczenia samochodu?

Obowiązkowe OC na samochód – chyba każdy właściciel pojazdu mechanicznego będzie o tym pamiętał. Tylko, że do podpisania umowy należy spełnić określone wymogi. Czy można ubezpieczyć pojazd, który nie będzie posiadał jeszcze tablic rejestracyjnych?

Samochód bez tablic

Odpowiadając na pytanie – to wszystko zależne jest od sytuacji. Jeżeli jest to samochód nowy, prosto z salonu, można jak najbardziej zawrzeć umowę polisę OC. Nawet zalecane jest, aby taką polisę wykupić momentalnie. Znane są bowiem takie przypadki, kiedy dumny właściciel wyjechał swoim nowym samochodem z salonu, dojeżdżając kilka ulic dalej, gdzie zdarzył mu się niefortunny wypadek. Tak, nawet takie rzeczy są możliwe, dlatego lepiej dmuchać na zimne. Im szybciej samochód zostanie ubezpieczony, tym większa korzyść dla samego właściciela. Podczas spisywania umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym, nie trzeba od razu podawać numeru tablic.

Uzupełnienie danych

Aczkolwiek należy pamiętać też o tym, że nowy nabytek związany jest z wizytą w Wydziale Komunikacji, gdzie samochód trzeba zarejestrować. W momencie wykonania tego zadania, kierowca otrzymuje tablice rejestracyjne. Mając je w swojej ręce, należy jak najszybciej skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym, w celu uzupełnienia danych – numeru tablic. Można to zrobić, osobiście odwiedzając siedzibę towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeżeli komuś nie będzie po drodze, nie będzie musiał się niczym przejmować, bowiem wszystkie formalności będzie można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu – drogą online. 

 

 

Zobacz podobne wpisy:
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

OC na raty

Może Ci się również spodoba