OWU w polisie samochodowej

Jeżeli chodzi o ubezpieczenia samochodu, oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest naprawdę duża. Na tyle, że właściciele pojazdów mechanicznych mają czasem problem z tym, aby wybrać dla siebie absolutnie najlepszą ofertą.

Czym jest OWU?

Podczas rozmowy z innymi osobami, czy też z samym przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego, nie raz i nie dwa można spotkać się ze sformułowaniem OWU. Czym są te trzy, tajemniczo brzmiące litery? Otóż jest to skrót od Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Wszystkie osoby, które decydują się na zakup polisy samochodowej, spotkają się z takim dokumentem. Zresztą, OWU obowiązuje nie tylko przy ubezpieczeniach samochodowych, ale przy wszystkich innych, jakie w obecnych czasach są dostępne na rynku. Obowiązkowo z tym dokumentem należy się zapoznać, jeszcze przed podpisaniem całościowej umowy.

Informacje z OWU

Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ znajdują się tam obowiązki i prawa, jakie spoczywają nie tylko na samej ubezpieczalni, ale także na kliencie. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z tym dokumentem. To właśnie dokładna nieznajomość wszystkich OWU sprawia, że w momencie wystąpienia jakiegokolwiek zdarzenia, dochodzi do nieporozumienia. Klient jest pewny, że ma do czegoś prawo, a sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Przedstawiciel ubezpieczeniowy, podczas zawierania umowy, opisuje najważniejsze punkty, ale inne są równie ważne. Może i cały dokument OWU ma kilka stron, ale naprawdę warto poświęcić tą chwillę na to, aby ze wszystkim się dokładnie zapoznać. 

 

 

Inne wpisy:

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

Jazda bez ubezpieczenia

Może Ci się również spodoba