Czy złomowanie to tak ważna sprawa?

Korzystanie z pojazdu mechanicznego to nie tylko przyjemność, ale także obowiązki. Związane są one m.in. ze złomowaniem pojazdów. Dlaczego jest to temat o którym powinny pamiętać wszystkie osoby?

Pojazd, który nie nadaje się już do użytku

Wszystko ma swój czas. Tak samo jest z samochodami . Służą dobrze przez długi czas, ale po jakimś czasie przyjdzie pomyśleć o tym, aby oddać go na złom. Nigdy nie można dopuścić do takiej sytuacji, aby po prostu samochód stał i psuł się dalej. W szczególności, w miejscu, które jest ogólnodostępne. Odpowiednim miejscem jest stacja demontażu pojazdów. Za porzucenie samochodu może zostać nałożona wysoka kara finansowa. Tylko złomowanie pojazdu sprawi, że będzie można wyrejestrować samochód, a co za tym idzie – odzyskać składki z ubezpieczenia samochodowego.

Złomowanie auta z OC

Wszystkie samochody, które poddawane są złomowaniu, muszą posiadać aktualne OC. Tak, muszą i nie można się od tego odwołać. Na szczęście można odzyskać część składek za niewykorzystany okres. Aby móc postarać się o zwrot składek, należy posiadać dokument z Wydziału Komunikacji. Jedynie na tej podstawie można postarać się o pieniądze, które nie zostały wykorzystane. Z zaświadczeniem należy udać się do towarzystwa ubezpieczeniowego, aby złożyć odpowiedni wniosek. Wszystko można na szczęście załatwić na odległość, jeżeli nie ma ktoś czasu na specjalne wizyty. Wystarczy tylko napisać wiadomość e mail, gdzie zostaną zawarte wszystkie dane, a co najważniejsze – skan zaświadczenia. 

 

 

 

Podobne wpisy:

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec

Najtańsze nowe samochody

Regres ubezpieczeniowy

Homologacja butli LPG

Może Ci się również spodoba