Problemy w ruchu drogowym

Chyba każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że problemy drogowe pojawiają się w najmniej spodziewanym momencie. Często kosztują one bardzo dużo. Alternatywą dla kosztów, jakie ciągną za sobą problemy drogowe, może być dobre ubezpieczenie assistance.

Dobrowolne ubezpieczenie

Assistance to dobrowolne ubezpieczenie dla samochodu. Nikt nie jest zobowiązany się na nie decydować. Aczkolwiek warto je przemyśleć, ponieważ w wielu sytuacjach może nam się przydać. Przykład? Zabrakło paliwa na drodze. Do najbliższej stacji wiele kilometrów. Nie ma co się wybierać nawet na piechotę. Ze spokojem, ponieważ można zadzwonić do ubezpieczalni, która jest w stanie zapewnić wsparcie w takich momentach. Na miejscu pojawi się pomoc drogowa z paliwem, za które nie trzeba będzie płacić. Chociaż nie można zapomnieć o tym, że wszystko uzależnione jest od pakietu jaki się ma do wyboru.

Assistance komunikacyjne

OC należy odnawiać co roku, a Assistance nie trzeba. Co więcej, każdy właściciel pojazdu może w dowolnym momencie wykupić tego typu ubezpieczenie. Jeżeli będzie ono kupowane w pakiecie z OC, czy też z innymi rodzajami ubezpieczeń komunikacyjnych. Tego typu polisę można zakupić bezpośrednio u ubezpieczyciela. W internecie dostępne są również specjalne kalkulatory, dzięki którym można poznać szacunkową cenę za taki pakiet. Na dodatek, można porównać ofertę ubezpieczeń z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się, która oferta jest najkorzystniejsza. 

 

 

 

Zobacz inne:

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Może Ci się również spodoba