Dodatkowe ubezpieczenie bagażu w samochodzie

Samochód wykorzystywany jest podczas najróżniejszych sytuacji. Jako pomoc w dojeździe do pracy, przy zakupach, podczas przewozu dzieci do szkoły, podczas wyjazdu na wakacje, itd. Takich sytuacji może być wiele. W takich momentach przewożone są najróżniejsze sprzęty, bagaże, które mogą ulec zniszczeniu, np. podczas wystąpienia niespodziewanej kolizji drogowej.

Odszkodowanie za bagaż

OC zapewnia wypłatę odszkodowania osobom, jakie ucierpiały na wypadek kolizji. AC zapewnia wypłatę osobie, która mogła takowy wypadek spowodować. Ochroną będzie objęty pojazd. A co należy zrobić, jeżeli zniszczeniu ulegnie sprzęt znajdujący się w środku samochodu? Można ubiegać się o odszkodowanie, jeżeli jest się posiadaczem dodatkowo płatnego ubezpieczenia bagażu w samochodzie. Nie każde Autocasco zawiera taki zapis. Towarzystwa ubezpieczeniowe na tego typu okazje przewidują dodatkową polisę, która jest w stanie wielu osobom uratować finanse.

Bagaż wewnątrz i na zewnątrz

OWU, czyli Ogólne Warunki Umowy, to zapis, który informuje o tym, jaki bagaż będzie zabezpieczony. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że nie tylko w środku pojazdu znajduje się bagaż, ale bardzo często można spotkać się z nim na zewnątrz. Przykładem mogą być boxy dachowe, czy też rowery, które wiele osób zabiera ze sobą na wakacje. Dodatkowo płatne ubezpieczenie bagażu samochodowego powinno przewidywać tego typu okoliczności. Im droższa polisa na bagaż samochodowy, tym lepsze warunki, jakie jest w stanie zaoferować klientom towarzystwo ubezpieczeniowe.

 

 

Inne wpisy:
Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Może Ci się również spodoba