Ubezpieczenie samochodowe AC

Autocasco, w skrócie AC, często łączone jest z OC. Aczkolwiek warto wiedzieć, że bez problemu można zdecydować się na wykupienie polisy AC w dowolnym momencie. Nawet wtedy, kiedy OC już od dawna obowiązuje.

Nowe auto

Nie ma co zaprzeczać, ale nowe auto sprawia, że cena Autocasco zdecydowanie idzie w górę. Warto przy tej okazji zauważyć jedną rzecz. O ile nowe auto jest w stanie sprawić, że cena Odpowiedzialności Cywilnej spada, o tyle w przypadku AC sprawa wygląda zupełnie odwrotnie. Może i sprawia to, że kierowcy “obrywają” po kieszeniach, ale jest to koniecznie, aby zapewnić lepszą sumę gwarantowaną, czyli wartość pojazdu. Tutaj warto zauważyć kolejną rzecz – wartość pojazdu z biegiem lat spada. Może się okazać, że w przypadku jakiegokolwiek wydarzenia, wypłacona suma nie będzie taka, jak w momencie podpisywania umowy. Należy więc pomyśleć o wykupieniu AC z sumą gwarantowaną (droższa cena).

Składka na AC

Autocasco jest takim ubezpieczeniem, że nigdy nie da się określić dokładnej ceny takiego ubezpieczenia. Na ostateczną cenę ma wpływ kilka czynników, w tym np. wyposażenie samochodu. Im jest ono większe, tym ostateczna cena może być większa. Ubezpieczyciel bierze również pod uwagę takie czynniki, jak rodzaj pojazdu i marka samochodu. Jeżeli chodzi o to drugie, to warto zauważyć, że są takie marki, które należą do “ulubionych”, jeżeli chodzi o złodziei. AC na samochody osobowe może być nieco tańsze, niż w przypadku samochodów ciężarowych, ale pod uwagę branych jest również wiele innych czynników przez towarzystwo ubezpieczeniowe. 

 

 

 

Zobacz inne:

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Ubezpieczenie anglika

Może Ci się również spodoba