Zalety oraz wady chip tunningu

Chip tuning to coraz popularniejsze działanie, które wykorzystywane jest przez właścicieli samochodów. Tak, dzięki temu można uzyskać zwiększenie mocy i momentu obrotowego silnika. Warto również wiedzieć, że chip tuning umożliwia również obniżenie zużycia paliwa.

Korzyści płynące z chip tuningu

Aby mieć pewność, że chipowanie przyniesie spodziewane korzyści, musi zostać wykonane zgodnie z zasadami stosowania prawidłowej techniki. Po pierwsze: chipowanie może zostać wykonane tylko i wyłącznie w pojazdach z silnikami elektrycznymi. Po drugie: stan pojazdu nie może budzić żadnych zastrzeżeń. Chip tuning wykonuje się na kilka sposobów:

  • wgranie oprogramowania do sterownika silnika (ECU),
  • wykorzystanie boxu tuningowego.

Może i dla osoby, która nie ma doświadczenia z chipowaniem, tego typu pojęcia nie mówią dużo, ale dlatego nakazuje się wręcz korzystanie z usług warsztatu, mającego wprawę w takich działaniach. Aby mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane dokładnie i sumiennie. 

Ponowne naliczenie składki OC i AC

Chip tuning może doprowadzić do rekalkulacji obowiązkowej składki OC. Może, ale nie musi. Podobnie jest w przypadku składki AC. Przy czym należy pamiętać, że ta druga składka jest całkowicie dobrowolna i to sam właściciel pojazdu decyduje o tym, czy chce ją mieć. Jeżeli już ją ma, a wszelkie zmiany zostały wprowadzone po zawarciu ubezpieczenia, o wszystkim należy poinformować towarzystwo ubezpieczeniowe. To ubezpieczyciel będzie decydował o tym, jak dalej będą wyglądać poszczególne składki. 

 

Zobacz również inne wpisy:

 

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc

Ile kosztuje OC samochodu

Może Ci się również spodoba