Zaniżone odszkodowanie z OC lub AC

Nie można tego nikomu życzyć, ale wypadki lubią chodzić po ludziach. Nawet te komunikacyjne. Nawet najbardziej ostrożni kierowcy nie raz i nie dwa będą uczestnikami kolizji drogowej z własnej lub czyjejś winy.

Uszkodzone auto

To nic miłego stać się posiadaczem uszkodzonego pojazdu. Na szczęście, każda osoba może postarać się o odszkodowanie z OC sprawcy lub – jeżeli posiada własne AC – o odszkodowanie do własnej ubezpieczalni. Procedura zgłaszania kolizji, uszkodzenia pojazdu nie jest trudna. W obecnych czasach wszystkiego można dokonać poprzez internet. Decyzja przychodzi bardzo szybko. Odszkodowanie zostało przyznane. Co zrobić, jeżeli okaże się, że odszkodowanie zostało zaniżone? Okazuje się, że ilość przyznanych pieniędzy jest znikoma, a na dalszą naprawdę pojazdu (lub nawet na całościowy zakup) musimy dołożyć z własnej kieszeni.

Walka z ubezpieczalnią

Jeżeli czujemy, że towarzystwo ubezpieczeniowe nas oszukało w tej kwestii, należy złożyć odwołanie. Tak, takie sytuacje się czasem zdarzają. Najważniejsze to fakt, aby złożyć odwołanie. Co prawda, termin na złożenie odwołania jest bardzo długi, bo aż trzy lata, ale nie warto odwlekać tego w czasie. Im wcześniej takie odwołanie zostanie przez nas złożone, tym lepiej. Pismo należy złożyć drogą oficjalną. Jeżeli tylko jest taka możliwość, to warto pismo osobiście dostarczyć do siedziby towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to pismo należy wysłać tradycyjną pocztą, listem priorytetowym za potwierdzeniem odbioru.

 

Zobacz także:

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

Małe tablice rejestracyjne

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

OC dla młodego kierowcy

 

Może Ci się również spodoba